TURNUSY REHABILITACYJNE 2022 ROK

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu informuje, że od 1 stycznia 2022 r. proces składania i rozpatrywania wniosków osób niepełnosprawnych o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych będzie możliwy poprzez całkowicie elektroniczny obieg dokumentów w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW)

Dzięki wdrożeniu tej funkcjonalności cały proces obsługi wniosku będzie odbywał się bez wizyty Wnioskodawcy w urzędzie.

Biorąc pod uwagę stan PANDEMII w naszym kraju oraz powyższe informujemy, że PCPR w Żaganiu zaleca Państwu składanie wniosków o dofinansowanie do uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych poprzez System Obsługi Wsparciawww.sow.pfron.org.pl.

 

Żeby złożyć wniosek w wersji elektronicznej w dedykowanym systemie SOW przygotowanym przez PFRON:

Należy wejść na stronę: https://sow.pfron.org.pl/ i zalogowac się w systemie SOW poprzez profil zaufany założony na platformie ePUAP.

JAK TO ZROBIĆ?

wszelkie informacje na temat założenia profilu zaufanego  znajdą Państwo pod adresem:

lub

 

Wszelkie informacje o tym jak założyć Profil Zaufany na platformie ePUAP, włącznie z filmem instruktażowym dostępne są również na portalu SOW.

 

Zapraszamy również do korzystania z pakietu szkoleń e-learningowych, które zawierają między innymi: informacje o projekcie SOW, instruktaże pomocne w sprawnym poruszaniu się po aplikacji, wiedzę o formach wsparcia udzielanych Osobom Niepełnosprawnym przez PFRON. Szkolenia składają się z materiałów informacyjnych, ciekawych case study, instruktaży filmowych.

Materiały zamieszczone są na stronie internetowej:www.edukacja.pfron.org.pl.

Można również korzystać z infolinii SOW pod nr tel. 800 889 777 (połączenie bezpłatne) w godzinach 9.00-17.00.

Jednocześnie informujemy, że wnioski w formie tradycyjnej (papierowej) należy składać od dnia 3 stycznia 2022 r. drogą pocztową lub do skrzynki pocztowej zamieszczonej na drzwiach budynku PCPR w Żaganiu przy ul. Śląskiej 1.

Wnioski do pobrania poprzez stronę internetową: www.zagan.naszepcpr.pl w zakładce DOKUMENTY.

Informacje dotyczące procedury uzyskania dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego pozyskać można telefonicznie pod numerem: 68 477 77 97 (p. Magdalena Rynkiewicz).

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować poprzez naszą stronę internetową j/w.