DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO 🌸
30 maja w całej Polsce obchodzimy dzień rodzicielstwa zastępczego. Z tej okazji starosta Anna Michalczuk spotkała się z rodzinami, które na terenie powiatu prowadzą piecze zastępczą ❤️
🌸Starosta skierowała słowa uznania do wszystkich Państwa, którzy na swoje barki biorą ciężar opieki oraz wychowania dzieci, którymi z różnych powodów nie mogą zająć się rodzice biologiczni. Samorząd Powiatu Żagańskiego bacznie obserwuje działalność rodzin zastępczych, analizuje problemy, z którymi niejednokrotnie się borykają, a także deklaruje otwartość na współpracę.
💬 Wasza determinacja, ogrom odpowiedzialności, a także uśmiech kiedy mówicie „nasze dzieci”, napawa mnie dumą. Jesteście Państwo przykładem do naśladowania dla naszego społeczeństwa. A ja Wam dziękuję za to, że te dzieci dotknięte przez los, pod Waszymi skrzydłami, zaznają ciepła rodzinnego i mają prawdziwy dom – powiedziała Anna Michalczuk.
🌸 Starosta złożyła również podziękowania Annie Kulczyńskiej, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu oraz pracownikom PCPR, którzy stoją na straży bezpieczeństwa i otaczają opieką szczególnie pod względem formalnym, nasze rodziny zastępcze.
💬Ja wiem, że często formalności, procedury i system nie idą w parze z przypadkiem dziecka. Bo każdy z nich jest inny i każdy niebywale trudny. Dziękuję, że Panie sobie z tym radzą, że jesteście i dbacie o ten porządek, a także sprawnie przeprowadzacie te trudne momenty – podziękowała starosta.
🍀W powiecie żagańskim działają 123 rodziny, w tym 6 zawodowych, które pod swoimi skrzydłami mają łącznie 202 dzieci.
🌷Wczorajsze spotkanie było również doskonałą okazją do gratulacji, które odebrała Anna Michalczuk z rąk dyrektor PCPR Anny Kulczyńskiej, która w imieniu całego zespołu jednostki zapewniła o wzajemnej współpracy z nowym zarządem, a także złożyła serdeczne życzenia zawodowej oraz prywatnej pomyślności.